Короткий опис (реферат):
Робота складається зі вступу, 5 розділів, висновків, переліку літературних джерел (30 найменувань). Загальний обсяг текстової частини: 80 сторінок пояснювальної записки 5 таблиць, 23 рисунків.
Об’єкт дослідження. Процес сепарації зерна в горизонтальному циліндричному сепараторі з використанням авторезонансного порційного режиму руху.
Предмет дослідження. Закономірності процесу сепарації зерна у горизонтальному циліндричному сепараторі при авторезонансному порційному режимі руху.
Методи дослідження. Теоретико-емпіричний, економіко-статистичний, порівняльний, математичного моделювання.
В магістерській роботі визначено закономірності процесу роботи горизонтального циліндричного сепаратора, який разом з оброблюваним зерном утворює складну нелінійну самоорганізовану систему з автоколиваннями силового поля за гармонійним законом і зміною режиму руху зерна в залежності від кількості енергії, отриманої від сепаратора та додаткових поверхонь тертя.
Доведено, що інтенсивність та якість процесу сепарації зерна при авторезонансному режимі вища, ніж при існуючих режимах і становлять: повноту виділення дрібних домішок Е=0,9, коефіцієнт сепарації К=1,4, коефіцієнт використання поверхні сепаратора збільшується вчетверо, частота обертання сепаратора у 2 рази з 30 до 65 хв-1. Питома продуктивність сепаратора підвищується вдвічі й становить 1,3 кг/ (кв.м∙с).
Суть розробки, основні результати:
Романенко В.В. Дослідження режимів сепарації зерна з оптимізацією конструктивних параметрів горизонтального циліндричного сепаратора : магістерська кваліфікаційна робота : 208 «Агроінженерія» / Романенко В.В. – Ніжин, 2025. – 80 с.